Драге колегинице и колеге корисници студентског сервера Алас, обавештавамо Вас да је Рачунарска лабораторија почела са слањем генерисаних мејлова у којима обавештава кориснике о неопходној промени лозинке.

Рачунарска лабораторија је, услед повећаних безбедносних ризика, увела аутоматско слање подсетника студентима који лозинку нису променили током дужег периода. И убудуће се могу очекивати мејлови сличног садржаја.

Ипак, и даље вас позивамо да будете опрезни при читању мејлова, јер се често иза мејлова сличне саджине налазе фишинг линкови и неки вид преваре. У мејловима које шаље Рачунарска лабораторија нема линкова ка страницама на Интернету где се може променити лозинка, већ једино линкови ка упутствима како да то сами урадите (који се налазе на овом сајту).

Хвала што водите рачуна о безбедности сервера Факултета!

Рачунарска лабораторија