Студентски сервер се налази на црним листама (blacklists) од пре пар дана због непрописног понашања одређеног броја корисника (студената). То значи да је ИП адреса студентског сервера, као и домен alas.matf.bg.ac.rs идентификован као генератор спам садржаја. Свака велика компанија за blacklisting има сопствену процедуру за уклањање са листе.

Систем администратори Математичког факултета су контактирали компаније, које су студентски сервер окарактерисали као сервер са лошом спам репутацијом, са молбом да га уклоне са црних листи. Различите компаније имају различите политике и Google компанија има једну од најстрожих политика уклањања сервера  са црних листа.

Док студентски сервер не буде уклоњен са Google црне листе није могуће  са домена alas.matf.bg.ac.rs слати мејлове на домен gmail.com.

Када МАТФ систем администратори добију обавештење о томе да је студентски сервер повратио добру репутацију информација о томе ће бити објављена.